SGB

SGB
Suara Generasi Baru

Pengikut Teman

Selasa, 16 April 2013

INFO @ AKJr #PRU13 : SENARAI PENUH CALON BN PERAK (Latest Update) cc: @ZambryAbdKadir @Putra2388 @MuaamarGhadafi

INFO @ AKJr #PRU13 : SENARAI PENUH CALON BN PERAK (Latest Update) cc: @ZambryAbdKadir @Putra2388 @MuaamarGhadafi



Senarai terkini Calon Barisan Nasional untuk Negeri Perak, sekitar jam 12.45 Menteri Besar Datuk Seri Diraja Dr Zambry bin Abd Kadir telah mengumumkan kesemua calon Perlimen dan Dun di bangunan UMNO negeri Perak, rata-rata semua menerima dengan baik tanpa ada sebarang bantahan sebagaimana di PRU 12 lalu

Lebih 60% muka baru diperkenalkan sekali gus Perak adalah paling ramai Calon Baru, semuda 29 dan 31 tahun bakal menjadi calon untuk PRU 13, 

SENARAI CALON BN PERAK

P.054 : GERIK
DATO HASBULLAH OSMAN (Berpindah dari DUN Temengor ke Parlimen)
 Pemangku Ketua UMNO Bahagian
 Setiausaha Politik Kpd YAB Timbalan Perdana Menteri  Bekas ADUN Temengor

N.01 : PENGKALAN HULU
AZNEL IBRAHIM (Muka Baru)
 Naib Ketua UMNO Bahagian

N.02 : TEMENGOR
SALBIAH MOHAMED (Muka Baru)
 Ketua Pergerakan Puteri UMNO Negeri Perak


P.055 : LENGGONG
DATO’ SHAMSUL ANUAR NASARAH (Kekal)
 Naib Ketua UMNO Bahagian

N.03 : KENERING
YB DATO MOHD TARMIZI BIN HJ IDRIS (Kekal)
 Timb Ketua UMNO Bahagian

N.04 : KOTA TAMPAN
YB DATO SAARANI BIN MOHAMAD (Kekal)
 Ketua UMNO Bahagian Lenggong  EXCO Kerajaan Negeri


P.055 : LENGGONG
DATO’ SHAMSUL ANUAR NASARAH (Kekal)
 Naib Ketua UMNO Bahagian

N.03 : KENERING
YB DATO MOHD TARMIZI BIN HJ IDRIS (Kekal)
 Timb Ketua UMNO Bahagian

N.04 : KOTA TAMPAN
YB DATO SAARANI BIN MOHAMAD (Kekal)
 Ketua UMNO Bahagian Lenggong  EXCO Kerajaan Negeri


P.056 : LARUT
DATO’ HAMZAH ZAINUDIN (Kekal)
 Timbalan Menteri Perladangan dan Komoditi  Ahli Majlis Tertinggi UMNO

N.05 : SELAMA
DATUK MOHAMAD DAUD MOHD YUSOFF (Kekal)
 Timbalan Ketua UMNO Bahagian  ADUN Selama

N.06 : KUBU GAJAH
AHMAD HASBULLAH BIN ALIAS (Muka Baru)
 Pegawai JASA Parlimen Larut

N.07 : BATU KURAU
DR MUHAMMAD AMIN BIN ZAKARIA (Muka Baru)
 AJK UMNO Bahagian


P.057 : PARIT BUNTAR
MUA’AMAR GHADAFI JAMAL DATUK WIRA HAJI JAMALUDIN (Muka Baru)
 Presiden Belia 4B

N.08 : TITI SERONG
ABU BAKAR BIN MAT ALI (Bekas calon 2008)
 Bekas ADUN Titi Serong
 Naib Ketua UMNO Bahagian

N.09 : KUALA KURAU
MOHD SALLEH BIN MAT DISA (Bekas Calon 2008)
 Bekas ADUN Kuala Kurau
 Pemangku Ketua UMNO Bahagian


P.058 : BAGAN SERAI
DR NOOR AZMI BIN GHAZALI (Muka Baru)
 Doktor Perubatan Poliklinik Hidayah  Ahli UMNO Cawangan Jalan Siakap

N.10 : ALOR PONGSU
YB DATO SHAM BIN MAT SAHAT (Kekal)
 Timbalan Ketua Bahagian

N.11 : GUNUNG SEMANGGOL
ZULKARNAIN BIN ISMAIL (Muka Baru)
 Setiausaha UMNO Bahagian

N.12 : SELINSING
SHARUDIN BIN AHMAD (Muka Baru)
 (710719-08-5073 / 42 tahun)
 Ketua Pergerakan Pemuda UMNO Bahagian


P.059 : BUKIT GANTANG (Bekas Calon Pilihan Raya Kecil Bukit Gantang)
DATO’ ISMAIL SAFIAN
 SUSK Kepada MB Perak
 Jawatankuasa UMNO Bahagian

N.13 : KUALA SEPETANG
LOH SWEE ENG (Muka Baru)
 Naib Pengerusi Gerakan Bukit Gantang

N.14 : CHANGKAT JERING
DATUK ROSLI HUSIN (Berpindah dari DUN Trong)
 Ketua UMNO Bahagian

N.15 : TRONG
DR ZABRI BIN ABDUL WAHID (Muka Baru)
 Pengarah MARDI Negeri Perak


P.060 : TAIPING
DATO’ TAN LIAN HOE (Berpindah dari Parlimen Gerik)
 Timbalan Menteri Penerangan, Komunikasi dan Kesenian

N.16 : KAMUNTING
DATO’ MOHAMMAD ZAHIR BIN ABD KHALID (Kekal)
 Exco Kerajaan Negeri
 Ketua Pergerakan Pemuda UMNO Bahagian

N.17 : POKOK ASSAM
DATO’ HO CHENG WANG (Bekas Calon PRU 2008)
 Bekas ADUN

N.18 : AULONG
SOO KAY PENG (Muka Baru)
 Setiausaha Gerakan Bahagian Taiping


P.061 : PADANG RENGAS
DATO’ SERI MOHAMED NAZRI ABD AZIZ (Kekal)
 ( 59 tahun)
 Ketua UMNO Bahagian
 Menteri di Jabatan Perdana Menteri

N.19 : CHENDEROH
ZAINUN MAT NOR (Muka Baru)
 Naib Ketua UMNO Bahagian
 SUS Kepada YB Menteri di JPM

N.20 : LUBUK MERBAU
DAT0 SITI SALMAH BINTI MAT JUSAK (Bertukar dari DUN Chenderoh)
 Ketua Wanita UMNO Bahagian


P.062 : SUNGAI SIPUT
DATO’ DEVAMANY S. KRISHNASAMY (Berpindah dari Parlimen Cameron Highlands)
 Naib Presiden MIC Malaysia
 Timbalan Menteri

N.21 : LINTANG
DATO’ ZOLKAFLY HARUN (Muka Baru)
 (56 tahun)  Ketua UMNO Bahagian

N.22 : JALONG
LIEW YEW AW (Muka Baru)
 Naib Pengerusi Parti Gerakan Perak


P.063 : TAMBUN
DATO’ SERI AHMAD HUSNI MOHAMAD HANADZLAH (Kekal)
 Ketua UMNO Bahagian  Menteri Kewangan II

N.23 : MANJOI
MOHAMAD ZIAD BIN DATO HJ MOHAMED (Muka Baru)
 Bendahari UMNO Bahagian

N.24 : HULU KINTA
DATO’ AMINUDDIN HJ MD HANAFIAH (Muka Baru)
 Naib Ketua UMNO Bahagian


P.064 : IPOH TIMOR
KATHLEEN WONG MEI YIN (Muka Baru)
 Timbalan Pengerusi MCA Ipoh timur

N.25 : CANNING
CEYLYN TAY WEI LUNG (Muka Baru)
 Ketua Wanita Gerakan Ipoh Timor

N.26 : TEBING TINGGI
TONY KHOO BOON CHU (Kekal Bertukar dari DUN Pasir Pinji)
 Ketua Pemuda MCA Bahagian Ipoh Timor

N.27 : PASIR PINJI
TONG FAH CHONG (Dicalon Semula)
 Pengerusi MCA Bahagian Ipoh Timor


P.065 : IPOH BARAT
DR CHENG WEI YEE (Muka Baru)
 AJK Pemuda MCA

N.28 : BERCHAM
LIEW HUEY SHAN (Muka Baru)
 Ketua Pemuda MCA Bahagian

N.29 : KEPAYANG
CHANG KOK AUN (Muka Baru)
 Timbalan Pengerusi MCA Bahagian

N.30 : BUNTONG
SIVARAJ A/L CHANDRAN (Muka Baru)
 Setiausaha Pemuda


P.66 : BATU GAJAH
LOO THIN TUCK (Muka Baru)
 Pengerusi MCA Cawangan Taman Pertama

N.31 : JELAPANG
MOKAN A/L SUPRAMANIAM (Muka Baru)
 Pengerusi Cawangan MIC Kg Baru Lahat
 Bekas TimbalanPengerusi MIC Bahagian
 Pengerusi Persatuan Pembangunan dan Kebajikan Masyarakat India
Daerah Kinta

N.32 : MENGLEMBU
LOO GAR YEN (Muka Baru)
 Pen. Setiausaha Pemuda MCA Bahagian

N.33 : TRONOH
YIP SZE CHOY (Muka Baru)
 Pengerusi MCA Cawangan


P.067 : KUALA KANGSAR
DATO’ WAN MOHAMMAD KHAIR-IL ANUAR WAN AHMAD (Bertukar dari DUN Bukit Chandan)
 Timbalan Ketua UMNO Bahagian

N.34 : BUKIT CHANDAN
MASLIN SHAM RAZMAN (Muka Baru)
 Ketua Pemuda UMNO Bahagian  EXCO Pemuda Malaysia

N.35 : MANONG
MOHAMAD KAMIL DATO SHAFIE (Muka Baru)
 Naib Ketua UMNO Bahagian


P.068 : BERUAS
DATO’ CHANG KO YOUN (Kekal)
 Timbalan Presiden Gerakan Malaysia

N.36 : PENGKALAN BAHARU
DATUK ABD MANAP BIN HASHIM (Muka Baru)
 Ketua UMNO Bahagian

N.37 : PANTAI REMIS
KOH SER YUN (Muka Baru)
 AJK Wanita MCA Cawangan


P.069 : PARIT
DATO MOHD ZAIM ABU HASSAN (Bertukar dari DUN Belanja)
 Ketua Bahagian / Penyandang ADUN

N.38 : BELANJA
DRS MOHD NIZAR ZAKARIA (Bertukar dari Parlimen Parit)
 Naib Ketua Bahagian

N.39 : BOTA
YB DATO NASARUDDIN HASHIM (Kekal)
 Ahli Jawatankuasa UMNO Bahagian


P.070 : KAMPAR
DATO LEE CHEE LEONG (Kekal)
 Timbalan Menteri KDN

N.40 : MALIM NAWAR
CHANG GWO CHYANG (Muka Baru)
 Timbalan Pengerusi MCA Bahagian

N.41 : KERANJI
DANIEL WA WAI HOW (Muka Baru)
 Jawatankuasa Pemuda MCA Bahagian

N.42 : TUALANG SEKAH
NOLEE ASHILIN MOHAMMED RADZI (Kekal)
 EXCO Puteri Malaysia


P.071 :GOPENG
DATO’ TAN CHIN MENG (Berpindah dari DUN Kepayang)
 Pengerusi MCA Bahagian / AJK Pusat MCA/ Setiausaha MCA Negeri Perak

N.43 : SUNGAI RAPAT
DATO HAMIDAH OSMAN (Kekal)
 Ketua Penerangan Malaysia / Ketua Wanita UMNO Bahagian

N.44 : SIMPANG PULAI
DATO CHANG KON YOU @ CHEN KWAN WU (Dicalon Semula)
 Timbalan Pengerusi MCA Bahagian Tapah

N.45 : TEJA
YEW SAU KHAM (Muka Baru)
 Pengerusi Wanita MCA Bahagian


P.072 TAPAH
DATO M. SARAVANAN (Kekal)
 Timbalan Menteri Wilayah dan Kesejahteraan Bandar

N.46 : CHENDERIANG
DATO DR MA HANG SOON (Kekal)
 Ketua Pemuda MCA Negeri

N.47 : AYER KUNING
YB DATO SAMSUDIN ABU HASSAN (Kekal)
 Ketua UMNO Bahagian


P.073 : PASIR SALAK
DATO TAJUDDIN ABDUL RAHMAN (Kekal)
 Ketua UMNO Bahagian / Ahli Majlis Tertinggi UMNO

N.48 : SUNGAI MANIK
YB DATO ZAINOL FADZI PAHARUDIN (Kekal)
 Timbalan Ketua UMNO Bahagian

N.49 : KAMPUNG GAJAH
ABDULLAH FAUZI BIN AHMAD RAZALI (Muka Baru)
 Naib Ketua UMNO Bahagian 


P.074 : LUMUT
DATO SERI KONG CHO HA
 Menteri Pengangkutan

N.50 : SITIAWAN
TING TAI FOOK (Muka Baru)
 Pegawai Khas Menteri Pengangkutan

N.51 : PASIR PANJANG
RASHIDI IBRAHIM (Muka Baru 47 tahun)
 Naib Ketua Bahagian / Setiausaha Sulit (KHAS) Menteri Besar

N.52 : PANGKOR
YAB DATO SERI DIRAJA DR ZAMBRY ABD KADIR (Kekal)
 Menteri Besar


P.075 : BAGAN DATOK
DATO SERI DR AHMAD ZAHID HAMIDI (Kekal)
 Menteri Pertahanan

N.53 : RUNGKUP
DATUK SHAHRUL ZAMAN YAHYA (Muka Baru)
 Ketua Penerangan UMNO Bahagian
 Setiausaha Politik Menteri Pertahanan

N.54 : HUTAN MELINTANG
SUPRAMANIAM A/L RAMALINGAM (Muka Baru)
 Ketua MIC Bahagian


P.076 : TELUK INTAN
DATO’ MAH SIEW KEONG
 Naib Pengerusi Nasional Parti Gerakan

N.55 : PASIR BERDAMAR
DATUK M KAYVEAS (Kekal Bertukar Dari Parlimen Taiping)
 Presiden PPP Malaysia 

N.56 : CHANGKAT JONG
MOHD AZHAR JAMALUDDIN (Muka Baru)
 Timbalan Ketua UMNO Bahagian


P.077 : TANJUNG MALIM
DATO’ SERI ONG KA CHUAN
 Ahli Parlimen sekarang

N.57 : SUNGKAI
GOH KIM SWEE (Muka Baru)
 Setiausaha MCA Bahagaian

N.58 : SLIM
YB DATO KHUSHAIRI ABD TALIB (Kekal)
 (610120-08-6805 / 53 tahun)
 Ketua UMNO Bahagian / Setiausaha Badan Perhubungan UMNO

N.59 : BEHRANG
DATUK HJH RUSNAH KASSIM (Kekal Bertukar Dari DUN Hulu Kinta)
 Ketua Wanita Negeri Perak / ADUN Hulu Kinta

Psssttt... AKJr: TAHNIAH DAN SYABAS DIUCAPKAN KEPADA SEMUA CALON-CALON YANG TELAH BERJAYA DICALONKAN.. INGAT INI ADALAH SATU AMANAH DAN TANGGUNGJAWAB YANG BERAT DARI RAKYAT UNTUK RAKYAT.. SEMOGA BERJAYA DALAM PERTANDINGAN PRU13 NANTI.. KEPADA YANG TIDAK DICALONKAN, HARAP DAPAT MENERIMA DENGAN HATI YANG TERBUKA DAN SABAR.. JANGAN LA PULA MERAJUK LAMA SAMPAI NAK SABOTAJ PARTI PULAK.. MERAJUK KEJAP2 SUDAHLAH.. YANG PENTING SEKARANG KITA KENA PASTIKAN PARTI BN MENANG BESAR KALI INI.. 

Tiada ulasan:

Catat Ulasan

Catat Ulasan